fbpx
תפריט

אטרקציות למגזר הדתי

אטרקציות למגזר הדתי

כבר בראשית המאמר חשוב לציין ולהדגיש: חלק הארי מהאטרקציות המוצעות לציבור בכלל נגישות וזמינות גם למי שנמנים עם המגזר הדתי. כשרות אינה אמורה לצמצם את אפשרויות הבילוי של אנשי המגזר, ודאי לא להניא אותם מיציאה על מוקדי הבלוי ומיצוי החוויה בהן.

קיים כיום היצע מגוון של נופש לציבור הדתי. אל שפע האפשרויות ניתן להתוודע באתרים ייעודיים המתמחים במתן ייעוץ ובסידורים הטכניים השונים המסייעים למי שמחפשים חופשה כשרה לצאת, לבלות וליהנות, לאגור כוחות ולחזור אל חיי השגרה טעונים בזיכרונות נעימים ובחוויות מרגשות.

לרשות הציבור הדתי, לרבות המגזר החרדי, מוצע מבחר גדול של מלונות כשרים, בתי הארחה, צימרים ושאר אפשרויות אירוח המאפשרים לנופשים לקיים את הנופש בהינתן הרצון והצורך לשמור על כשרות מלאה.

אטרקציות למגזר הדתי מוצעות בכל מקום בארץ- מצפונה לדרומה, כאשר מגוון האטרקציות הגדול ביותר נמצא, באופן טבעי וצפוי, במרכז הארץ. עם זאת- בצפון הארץ ובדרומה קיים היצע גדול של אתרים המזמנים אפשרות לנופש הכולל ספורט אתגרי, ואפילו אקסטרים.

הטבע כאטרקציה האולטימטיבית

מזג אוויר נוח השורר במשך ימים רבים בשנה, לרבות ובעיקר בזמנים ו"בין הזמנים"- במירכאות ובלעדיהן- שבהם הציבור הדתי יוצא בהמוניו אל הטבע, מאפשר לבלות בחיק הטבע ולנצל את האטרקציות הרבות בו. עבור רבים, עצם השהייה בחיק הטבע היא, כשלעצמה, אטרקציה. ניתן לראות משפחות רבות יושבות במקום מסוים בחיק הטבע, מבלות, אוכלות, נהנות, לא צריכות דבר מלבד מה שהטבע מזמן ומציע.

אטרקציות מכל הסוגים

השפע העצום של אטרקציות מאפשר בחירה חופשית וניצול כל עונה בשנה לסוג שונה של פעילות: מרכזי מבקרים, טיולי סוסים, סנפלינג, טיולי שטח, קטיף פרי עצמאי, פינות חי, טיולי ג'יפים וטרקטורונים,  מצנחי רחיפה, באולינג, פארקים, חדרי בריחה, משחקי לייזר, שיט, טיולי אופניים וריינג'רים, כדורים פורחים, מסלולי הליכה ועוד.

מי שהתנסו פעם אחת בחוויית הגלישה במדרונות הסקי באתרים הייעודיים והייחודיים לגלישה ברחבי אירופה ודאי ירצו לחזור ולחוות את החוויה. זה מכבר נמנים רבים מהציבור הדתי עם הגולשים המושבעים והמתמידים היוצאים מדי שנה אל חופשת סקי כשרה.

 

נופש קבוצתי מקל על הציבור הדתי

 בהינתן הצורך והרצון לשמור על כשרות כתנאי הכרחי לשהייה במקומות נופש שונים, רצוי לתכנן את הדברים מבעוד מועד. כך, לדוגמה, לצאת למקום שבקרבתו- אם לא ממש בתוכו- יש בית כנסת; האם האתרים האטרקטיביים נמצאים במקום שניתן להגיע אליו או לחזור ממנו ללא חשש חילול שבת; העדר קושי למצוא מניין לתפילה (כאשר יוצאים לנופש בקבוצות, הנושא הזה מסודר מראש, כמובן).

כאשר יוצאים לחופשה משפחתית חשוב לתכנן אותה בקפידה, כדי שהאטרקציות יתאימו לגיל הילדים ועם זאת במסגרת החופשה יינתן גם מענה לרצון הלגיטימי של ההורים לבלות וליהנות.

בעיקרון – אטרקציות לציבור הדתי לא שונות משום בחינה שהיא מהאטרקציות המתאימות לכלל הציבור. אנשים שומרי מסורת ושאינם שומרים נהנים מאותם דברים. בכל הארץ ניתן למצוא שפע של מסעדות ובתי קפה כשרים, לרבות כאלה המוכשרות בכשרויות היותר מחמירות.

סוגים רבים של אטרקציות מאפשרים, כאמור, ניצול מרבי ומיטבי בכל מקום ובכל זמן. על מנת להפיק ולמצות מהחופשה ומהנופש – גם אם קצרים- במלואם מומלץ לתכנן את המקומות ואת זמני הבילוי מבעוד מועד, ועם זאת לתת לעצמכם אפשרות לא להיצמד אל הלו"ז בקשיחות. השאירו מקום וזמן לספונטניות ותיווכחו לדעת ובעיקר להרגיש כי עצם היציאה לבילוי זוגי, משפחתי או קבוצתי מהנה ומרגיעה, מאפשרת לצאת מהשגרה התובענית ולחזור אליה חדשים ורעננים נכונים להמשיך בה.

דיון בדיון

היו הראשונים להגיב “אטרקציות למגזר הדתי”