fbpx
תפריט

איך לתכנן חופשה כשרה בחו"ל?

איך לתכנן חופשה כשרה בחו"ל?

איך נתכנן חופשה כשרה בחו"ל ובארץ?

הייחודיות של נופש כשר

כאשר עולה הצורך בתכנון נופש מסוג זה, עולה גם הצורך בבדיקות מקדימות שונות כדי לבדוק את ההתאמה בין תנאי המקום לבין הצרכים של ציבור זה. לדוגמה:

 •      כשרות האוכל
 •      אפשרויות לשמירת שבת
 •      אפשרויות תפילה
 •      צניעות ועוד

 

כמו כן, פעמים רבות הציבור הדת והחרדיי מעדיף ליהנות מנופשים מאורגנים ביחד עם אנשים דתיים או חרדים נוספים וכך ליהנות גם מחברויות חדשות שנוצרות בין הנופשים בזכות תחומי עניין משותפים.

כשבוחרים לנפוש בחו"ל

נופש בישראל הוא כמעט תמיד כשר מכל הבחינות מבלי להתאמץ כלל לשם כך.

יחד עם זאת, כאשר הציבור הדתי או החרדי מתעניין ביציאה מגבולות הארץ, התנאים משתנים ועולה קושי במציאת אפשרויות מתאימות ועלינו להרכיב נופש כשר לחו"ל בהתאמה אישית.
לעתים, ההתמודדות היא באמצעות הבאת אוכל מהארץ או מציאת מסעדות כשרות או אכילת מאכלים מסוימים בלבד לאורך כל הנופש, מפני שאלו הם המזונות היחידים המתאימים מבחינת הכשרות, ויתור על רחצה בבריכה, או עלייה וירידה במדרגות רבות לשם שמירת השבת.

נופשים לרגל אירועים

ישנם אירועים, שקורים פעם בחיים ולכן ראוי לציין ולחגוג אותם בגדול! זאת במטרה להשאיר זיכרון מתוק אצל החוגגים ולהפוך את החגיגה לחוויה גדולה ומעצימה.
לכן רבים בוחרים לצאת לנופש ולציין את האירוע המשמח באופן יוצא מגדר הרגיל ואף יוצאים מגבולות הארץ וליהנות מחוויה משותפת, שתישאר בזיכרון החוגגים למשך שנים ארוכות ושמחות.

בדרך כלל מדובר על אירועים כדוגמת:

 •     בר או בת מצווה
 •     ירח דבש
 •     סיום לימודים
 •     יום נישואין
 •     יום הולדת

 

יציאה לחופשה כשרה בחו"ל
כפי שציינו לעיל ישנם מספר אירועים שונים שראוי לציין ולחגוג ומיד נפרט על הסיבות לחגוג אותם דווקא בחופשה בחו"ל, אך לפני שנעשה זאת חשוב שנוודא כיצד אנו יכולים לצאת לנופש שלנו בלי לדאוג לכשרות או לענייני דת אחרים במהלך כל החופשה.
ראשית, נוודא כי המלון שאנו מגיעים אליו יכול להכין אוכל כשר ומומלץ לוודא זאת לפני ביצוע ההזמנה בין אם זה בטלפון או במייל.
במקביל נרצה לבדוק האם המלון נמצא בסביבת מסעדות כשרות או קהילות יהודיות. הסיבה שנרצה לעשות זאת היא כדי שנרגיש חופשיים לצאת ולבלות במהלך החופשה ללא הצורך בחיפוש מתמיד אחר מקומות בילוי כשרים.
לאחר מכן נדאג לכך שישנו בית כנסת בקרבת מקום ואפילו בתוך בית המלון.
ולבסוף נבדוק שהחדר שנקבל אכן עבר ניקוי כהלכה ושלא נשארה בו טומאה ואפילו לא זכר לה.
אנו ממליצים מאוד שתעזרו בחברה אשר מתמחה בתחום הזה בדיוק, מכיוון שסוגייה זו אינה פשוטה ומעטים האנשים שמכירים את כל המקומות הכשרים בעולם ואת המלונות שנמצאים לידם.\

במידה ותבחרו לא להיעזר בחברה חיצונית ייתכן ותרצו ליצור קשר עם בתי חב"ד ביעד בו תרצו לנפוש על מנת לקבל מידע נוסף.

ואם שאלתם את עצמכם מדוע לצאת לחופשה בחו"ל:
ירח הדבש

ירח הדבש, על פי ההגדרה, הוא החודש שלאחר החתונה.
זהו חודש חשוב בכל זוגיות, מפני שהוא מאפשר לבני הזוג להבין את הלך הרוח של הזוגיות במעמדה החדש ולהתחיל לבנות את עתידם המשותף.

לכן גם נהוג במהלך חודש חשוב זה להתנתק מעט מהשגרה ולצאת לנופש משותף.
מרבית הזוגות הטריים בוחרים לצאת לחופשה בחו"ל ולכן חשוב שנעסוק בכך.
כאשר זוג טרי, דתי או חרדי,  טס לחו"ל לרגל ירח הדבש שלו, עליו לבחון כיצד יוכלו להמשיך לשמור על המצוות גם כשזה פחות נוח ולמצוא את הכלים לעשות זאת במשותף. התנסות זו חשובה גם משום שהיא מאפשרת לבני הזוג ללמוד את החיים המשותפים והדתיים שלהם, גם כשהתנאים אינם אופטימליים.

טיול בר ובת מצווה

אירוע בר ובת המצווה הוא אירוע מיוחד מאוד בחיי כל נער ונערה. זהו רגע המעבר מילדות לבגרות וכל ילד מחכה ומצפה לו בכיליון עיניים ואכן, ישנן דרכים רבות ושונות לציון המאורע המרגש.
יש שיבחרו לעשות אירוע משפחתי גדול או קטן, אירוע לחברים, סיור בעיר הקודש וכמובן – נופש משפחתי או משותף להורה אחד עם חתן בר המצווה או כלת בת המצווה.

סיום הלימודים

אחרי סיום 12 שנות לימוד בבית הספר ולקראת פתיחת החיים הבוגרים והעצמאיים של הבחור או הבחורה הצעירים, הרי שזוהי סיבה נפלאה לצאת לנופש! נופש זה יכול להיות במסגרת משפחתית או במסגרת קבוצת חברים בני אותו הגיל, שיוצאים להתנסות ראשונה בשהייה לגמרי לבד במקום לא מוכר למשך ימים ספורים.

יום נישואין

כל יום נישואין הוא מיוחד, משום שהוא מציין את כברת הדרך שעבר הזוג ביחד. יחד עם זאת, יש ימי ניואין חשובים עוד יותר מהרגיל:

 1.      חתונת כסף – לאחר 25 שנות נישואין
 2.      חתונת זהב – לאחר 50 שנות נישואין

 

ימי נישואין אלו, הם הזדמנות נפלאה לשחזור ירח הדבש ולכן יש זוגות, שיבחרו לחזור לאותו המקום בו הוא התקיים לראשונה.
לעומת זאת, יש שיבחרו לנפוש במקומות שונים במטרה להכיר עוד מקומות ברחבי העולם הגדול ולצבור חוויות נוספות ומיוחדות לא פחות.

ימי הולדת מיוחדים

כבר ציינו את בר ובת המצווה, אבל ישנם עוד ימי הולדת מיוחדים במהלך החיים!
למעשה, ימי ההולדת העגולים הם חשובים לא פחות ולכן מן הראוי לציין אותם בהתאם.
יש שנוהגים לצאת לנופש בזוג, יש שיצאו לנופש של האחים ויש שיצאו אליו עם כל המשפחה.

בגילאים המבוגרים יותר, משפחות רבות בוחרות לציין אירוע זה באמצעות טיול שורשים אל ארצות המוצא של הוריהם.
במהלך טיול זה, חתן או כלת השמחה זוכים לשתף את בני משפחותיהם בזיכרונות הילדות שלהם ולראות כיצד נראית עיר ילדותם כיום.
כמו כן, בני המשפחה זוכים להצצה משמעותית וחד פעמית לחוויות הילדות של הוריהם ואף הסבים והסבתות שלהם. כל זאת, בלי לגרוע מההנאה המתבקשת במהלך חופשה כשרה בחו"ל עם כל בני המשפחה.

כשהקן מתרוקן

כשהילדים מתבגרים ויוצאים מהבית, זו אמנם לא בדיוק סיבה למסיבה, אבל בהחלט ניתן ליהנות מהשלווה, שבה ניתן לצאת לנופש זוגי של ההורים!
היות שמדובר על ילדים, שכבר הפכו לאנשים בוגרים ועצמאיים, כבר לא צריך לדאוג לאורך הנופש כיצד הם יסתדרו ולכן ראוי ליהנות מפריבילגיה זו.

מי שכבר התנסה בכך יודע, שנופש לאחר התרוקנות הקן מאפשר לנופשים תחושה זוגית מאי פעם ומאפשר לבני הזוג להכיר האחד את השנייה מחדש.

 

גמלאות

היציאה לגמלאות היא שלב חשוב בחיים, לו מחכה כל מי שעבד במשך שנים ארוכות ולפתע מקבל חופש אמתי.

היות שבשלב זה, הילדים כבר גדולים ובדרך כלל הנכדים מתחילים לתפוס חלק גדול מחיי היום יום, זוהי סיבה טובה ללא צל של ספק לצאת לנופש, בלי שתצטרכו לבקש לשם כך ימי חופש מהעבודה ובלי להפסיד הכנסות בשל כך.
כך תוכלו גם להאריך את השהייה שלכם במקום הנבחר בהתאם לרצונכם וללא אילוצים חיצוניים.

המשותף לכולם

המשותף לכל מה שצוין עד כה הוא, שבכל נופש שתבחרו לצאת אליו וללא קשר לסיבתו, תוכלו ליהנות מגיבוש ומזמן איכות משותף עם השותפים שלכם.
במהלך הנופש תוכלו בוודאות לגלות צדדים נוספים של האנשים הקרובים אליכם, אליהם לא הייתם נחשפים במהלך חיי היום יום המשותפים שלכם. ובקיצור:

נופש הוא דרך נפלאה לחגוג וליהנות מזמן איכות איכותי במיוחד!

 

לצאת לנופש עוד לפני הנופש

אין ספק, שתכנון נופש לציבור הדתי יכול להיות מורכב בשל הסיבות שפורטו לעיל. ואז עולה השאלה:

איך אפשר לתכנן נופש כשר בלי להסתבך?

אם כן, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, היא על ידי קבלת עזרה מאנשי המקצוע המתמחים בכך. כלומר, באפשרותכם לפנות לסוכני נסיעות עצמאיים או לסוכנות נסיעות, שיוכלו ללוות את תהליך ארגון הנופש שלכם לכל אורכו ולהציע לכם את כל האפשרויות העומדות בפניכם, הן בארץ והן בחו"ל.

בחירת אנשי המקצוע

בין אם בחרתם להיעזר בסוכני נסיעות עצמאיים או בסוכנות נסיעות, חשוב לבחור אותם בהתאם לצרכים הייחודיים שלכם.
הכוונה היא בעיקר לצורך שלכם בתכנון נופש כשר וכמובן, אם מדובר על נופש לרגל אירוע מיוחד, מומלץ להתאים אותו לאירוע המיוחד שלכם. אם כן, כדאי לפנות לאנשי מקצוע, שמתמחים בתכנון נופשים כשרים וכמו כן, גם בתכנון נופשים לרגל אירועים מיוחדים. כך תוכלו להיעזר במקצועיות ובניסיון שלהם וביחד – לתכנן את הנופש המושלם!

דיון בדיון

היו הראשונים להגיב “איך לתכנן חופשה כשרה בחו"ל?”