fbpx
תפריט

חופשת שייט לציבור הדתי

חופשת שייט לציבור הדתי

נופש לציבור הדתי אפשרי ומוצע במגוון מקומות לא רק ביבשה- גם בים. חופשה כשרה מוצעת גם למי ששומרים על כשרות. מטבח כשר ופעילויות המתאימות לשומרי מסורת מאפשרים כיום להפליג לנופש בים הגדול והפתוח. נופש לציבור החרדי גם הוא כולל כיום מגוון אפשרויות לשייט.

מלונות כשרים הם תנאי הכרחי ליציאה לחופשה או לנופש ובשנים האחרונות גם הפלגות כשרות הם אטרקציה הקוסמת לרבים הנמנים עם המגזר הדתי בכלל והמגזר החרדי בפרט. שיט תענוגות אינו עוד אופן בילוי השמור לעשירים בלבד. קרוז כשר המשלב בתוכו ירידה אל חופיהן של ערים קסומות באירופה ובהן, בין השאר, ונצא והמרסן, רומא, פאלה דה מיורקה, וינה, בודפשט קאן, ברצלונה, דוברובניק ועוד, הופך את ההפלגה לאטרקציה המזמנת חוויות רבות. בקרוזים יש בית כנסת שמאפשר קיומן של תפילות סדירות. נופש קבוצתי לקבוצות מהמגזר הדתי מייתר את הצורך בחיפוש אנשים שישלימו מניין.

תכנון חופשה הכוללת שיט מבעוד מועד באמצעות חברה המתמקצעת ומתמחה בשירותי תיירות ונופש, בארץ ובחו"ל, למגזר הדתי מאפשרת לכם לבנות חבילה המתאימה ללוח הזמנים ולתקציב שלכם, לרבות בחירה ברמת הכשרות המתאימה לכם.

ההיצע והביקוש לקרוזים

ביטוי מוחשי לעלייה ברמת החיים, הפוקחת עיני רבים למקומות מיוחדים ברחבי העולם, הוא הביקוש הגובר גם בקרב הציבור הדתי לבלות בחופשות שיט (קרוזים). כאשר קיים ביקוש- יש גם היצע הנותן לו מענה. לקבוצות מהמגזר הדתי בכלל והחרדי בפרט מוצעים קרוזים גלאט כשר, אשר שהייתם של משגיחי כשרות במשך כל ההפלגה מהווה ערובה לשמירה קפדנית על הכשרות המחמירה.

היצע גדול ומגוון של שייט כשר מאפשר גם למי שעד כה היססו או אף נרתעו מיציאה להפלגה בשל החשש מהקושי לשמורה על כשרות במהלכה לעשות זאת ללא כל חשש. חברות מקצועיות מציעות את שירותיהן למגזרים ייחודיים, לרבות המגזר הדתי, ומציעות מגוון חלופות אטרקטיביות לשייט לדתיים.

עמידה בתנאי הסף הנדרשים להפלגה לדתיים אינה קשה והיערכות מבעוד מועד מאפשרת אותה לזוגות ולמשפחות. אין ספק כי כאשר אנשים דתיים יוצאים להפלגה כשרה בידיעה ברורה כי הכשרות תישמר בה מכל ההיבטים, הם רגועים יותר ופתוחים לחוויות ולהנאה.

קרוזים בחותם יהודי

שייט בדגש על ביקור באתרים יהודיים ובקהילות יהודיות, תוך זימון תנאים מיטביים לשמירת שבת, העדר הצורך לפרוק ולארוז מזוודות ותיקים בכל יום- יומיים ( שהרי הקרוז מהווה מעין בית מלון צף), קרבה מתמדת אל כל השירותים והזמן הנחסך בשל חוסר הצורך להמתין להסעות- כל אלה מהווים יתרונות מובהקים של קרוזים על פני מתכונות אחרות של חופשות ונופשים.

אין ספק כי שייט הוא לא רק איכותי יותר מחלופותיו אלא גם בטיחותי יותר. הוא מנגיש ומזמן תנאים פיזיים נאותים לגיבוש וללכידות קבוצה ועם זאת מספק תנאים לשמירה על פרטיות. השייט מהווה הזדמנות מצוינת לשילוב של מנוחה עם ביקורים ובילויים בערים שונות ומגוונות, שבהן עוצרים ועוגנים לחניית ביניים.

חופשות שייט לדתיים מאפשרת למשתתפים בהן לראות עולם ולהרחיב אופקים. הן מהוות הזדמנות לנוח, לבלות, להתאוורר, להינתק מהשגרה ומסביבת החיים המוכרת, להתנסות ולחוות משהו אחר, שונה, חדש.

בציבור הדתי יש לא מעט (בלשון המעטה…) אנשים שגילו זה מכבר את תענוגות השייט ואת החוויה הגלומה בו. מדי שנה, על פי הרצון והיכולת, הם בוחרים יעדים חדשים ומגלים בהם עולמות. הדרישה לכשרות היא דרישה טבעית בהחלט ואינה מהווה כל מגבלה וכל מכשלה. די בחיפוש קצר, פשוט ומהיר בגוגל כדי להתוודע אל מגוון האפשרויות הפתוחות בפני המחפשים חופשות שייט לדתיים.

דיון בדיון

היו הראשונים להגיב “חופשת שייט לציבור הדתי”